Jakim sposobem założyć osobistą działalność gospodarczą?

Obecna sytuacja gospodarcza, nie wyłącznie Polski, ale oraz Europy, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tak zwane wzięcie spraw w swoje dłonie oraz po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać niemało pokaźniejszą stabilizację aniżeli pracowanie dla kogoś, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, gdy nawet duże spółki upadają, tak w istocie o własne stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

W następstwie tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, żeby osobista firma funkcjonowała i, nawet jeśli nie zapewnia znacznych zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych i ubezpieczeniowych. Oczywiście aby było to dopuszczalne, potrzebne jest spełnienie pewnych formalności związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Na szczęście polski rząd dokłada obecnie wielu starań, by umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie osobistej firmy. To oczywiście dzięki takiej postawie osób rządzących naszym państwem, większa część związanych z tym formalności załatwić można za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak nazwany profil zaufany, jaki przynależy potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, ażeby móc wniosek o wpis do centralnej ewidencji działalności gospodarczej wysłać elektronicznie. Ewidentnie wcześniej taki wniosek należy adekwatnie wypełnić. Tu wpisuje się wszelkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w głównej mierze jej nazwę, adres siedziby i typ prowadzonej aktywności. Podczas wypełniania wniosku należy również zastanowić się nad odpowiednim doborem opodatkowania aktywności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *