SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są wielbicielami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością prawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta słynna już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie bowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, wskutek tego, że gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej legendarnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta tak faktycznie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Istotne jest wobec tego to, żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie nowych Simów, powtórnie przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę wybitnie interesującą i wciągającą. Wszystkie komponowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – przetestuj również SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria wcześniej nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *