Sposób na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszystkie łupy technologii z których korzystamy ma własne plusy jak oraz negatywy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć dużo firm proponujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w gruncie rzeczy nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie marnować cennego czasu na niepomocne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto telefonował, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracobiorcy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy również innych firm. Rozmowa z nimi nieczęsto należy do przyjemności oraz mało kto ma na nie ochotę lub też czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest odpowiednia także skutkiem tego, że coraz to częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być fatalne w skutkach dla portfela. Często albowiem są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, które notabene zazwyczaj są w rzeczywistości drogie. Czasami oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Warto wobec tego posiadać się na baczności i sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się szansę zrobić to szybko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *