Wycieczka na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jednak także w celach turystycznych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten czarujący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także Wycieczki do Lwowa. Niewątpliwie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią oraz bardzo, jednakowoż to niezwykle niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezmiernie długo, w pewnych momentach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezmiernie analogiczne, wystarczy ich jedynie należycie używać.
Największą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, świetna kuchni oraz ogrom inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkidolwowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *