The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamirozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą znaną i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane,właśnie dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejsłynnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takrzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotnejest w takim razie to,żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednakże oczywiściejesteśmy w stanie wprowadzić do grycałkowicienowych Simów, znów przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleatrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymiprzedmiotami – wypróbuj również SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takobszernej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnysukces na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *