Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe znane są w przemyśle już od dekad, w licznych branżach są one w powszechnym wykorzystaniu. Duże firmy zawsze posiadają ich w nadwyżce, bowiem obecnie większość fabryk wymaga do funkcjonowania sprężarek. Lecz w momencie otwierania nowej firmy zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z całkiem dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najwyższej klasy nie potrzebujemy właściwie ich nabywać, wystarczy wykorzystać możliwość leasingu. Przedsiębiorcy mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie tylko nowymi urządzeniami, ale również używanymi. Oczywiście cena wynajmu pojedynczej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku oraz możliwości maszyny. Producent podpisuje z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobligowani do comiesięcznego uiszczania konkretnej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów w swojej fabryce. Po upływie umowy możemy kompresory spalinowe nabyć lub tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, atrakcyjną opcją jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z ryzykiem kupna trefnego towaru, jednak cena powinna być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory nabywać u rzetelnego sprzedawcy, przykładowo dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Profesjonalne kompresory do zastosowania przemysłowego są dość kosztownymi urządzeniami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w atrakcyjnej cenie, decydując się na używane egzemplarze. Można również wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: atmos chrast

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *