projekt przyłącza wod-kan

Obecnie w naszym kraju znacznie więcej rodzin porywa się na kupno własnościowego mieszkania. Mimo, że zazwyczaj na ten cel będzie potrzebny kredyt hipoteczny, większość osób chce go zaciągnąć. Inwestorzy stawiają coraz to nowe osiedla, jednak ogromną popularnością wciąż szczycą się stare kamienice. Co jednak zrobić, kiedy wybrane lokum ocieplane jest nadal piecami węglowymi?

Zainwestuj w gaz!

Kiedy z końcem dziewiętnastego wieku powstawały budynki mieszkalne, przeważnie instalowano w nich piece, które ocieplały konkretne pokoje. Lecz obecnie coraz częściej są one rozmontowywane i wykorzystywane jest centralne ogrzewanie. Oczywiście tego rodzaju inwestycja może odstraszać na starcie, lecz wbrew przypuszczeniom projekt instalacji gazu nie jest wielkim wydatkiem. Z uwagi na duże zanieczyszczenie środowiska w Europie, Unia wygospodarowała odpowiedniej wielkości fundusz, który ma pomóc mieszkańcom w zmianie trybu ogrzewania. Nabywając lokum w kamienicy można otrzymać bardzo dużą pomoc na wdrożenie ogrzewania gazowego, fragment z uzyskanej kwoty nie podlega zwrotowi. W rozróżnieniu od powierzchni koszt inwestycji będzie inny. Jednak każdy powinien liczyć się z opłatami rzędu co najmniej 5 tysięcy złotych. W miastach zmagających się z największymi zanieczyszczeniami, jak Wrocław, gminy gwarantują nawet 70% wspomaganie tego typu inwestycji. Na starcie jednak niezbędny będzie projekt instalacji gazu, który przedłożymy do konkretnego urzędu. Wykona go dla nas ekipa, której zlecimy następnie montaż ogrzewania. 

Stare kamienice z pewnością mają w sobie pełno uroku, lecz przeważnie przed zamieszkaniem w tego typu miejscu powinniśmy zainwestować sporą sumę w remont. Na początku należy zainstalować ogrzewanie gazowe, które będzie mniej drogie, wygodniejsze i o wiele bardziej ekologiczne niż opalanie w piecu kaflowym. 

Sprawdź także: projekty instalacji sanitarnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *